Sist helg tok Call of Duty World League turen til Anaheim i California, og lag som Splyce, OpTic Gaming og Cloud9 møttes til dyst mens mindre lag kjempet seg imellom i den åpne klassen. Her er de viktigste hendelsene fra fredage, altså turneringens første dag.
Europeiske Splyce startet godt med seier over Cloud9 og Enigma6, men måtte se seg slått 3-2 av Rise Nation. Med godt spill fra både Rise Nation og Enigma6 var gruppe A helt åpen ved dagens slutt.
I gruppe B gjorde Luminosity og Epsilon det like godt, og begge sto med to seire. Begge lagene slo Team EnVyUs uten større problemer, men Red Reserve viste seg som en lei nøtt å knekke. Dermed var det tre lag med alle muligheter åpne i gruppe B.
Bittersweet var ubeseiret i gruppe C på fredag. På en truende andreplass lå Evil Geniuses som tok to seire.
I OpTic Gamings gruppe D var det ikke overraskende dette laget som dominerte, og tapte ikke ett eneste kart hele dagen. eUnited havnet like bak med to seire, men det virket ikke som om OpTic Gaming skulle rote bort ledelsen i den formen de var i.