Norsk
Gamereactor
nyheter
Dark Sector

Dark Sector blir forbudt

Det er for voldelig

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Digital Extremes, teamet bak blant annet Pariah og Unreal Championship til Xbox, holder i disse dager på å ferdigstille Dark Sector. Spillet har lenge sett ut til å bli voldelig, men akkurat hvor voldelig visste vi ikke. Før nå.

Dark Sector har blitt forbudt i Australia på grunn av det voldelige innholdet, skriver Gamespot.com. Nå er det ingen hemmelighet at Australia har strenge sensurlover, og har en rekke forbudte titler på samvittigheten, blant annet Postal, Postal 2, Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, BMX XXX og Manhunt.

- [Dark Sector] inneholder vold som gjør sterke inntrykk, og egner seg dermed ikke for personer under 18 år, heter det i en mail fra Australia's Office of Film and Literature Classification (OFLC) til den australske Gamespot-redaksjonen.

Og ettersom denne nyheten sprer seg rundt på nettet, går vel salgstallene opp i resten av verden, tilsvarende tapet av å ikke bli lansert i Australia.

Dark Sector kommer til PS3 og Xbox 360 i 28. mars, så hold gluggene åpne for en anmeldelse her på siden.

Dark Sector
Dark Sector
Dark Sector

Relaterte tekster

Dark SectorScore

Dark Sector

ANMELDELSE. Skrevet av Carl Thomas Aarum

Den største overraskelsen i mars var ikke at det plutselig skulle begynne å snø. Nei, månedens største overraskelse er at Dark Sector faktisk er et kanonkult actionspill!



Loading next content