Noen brukere på ryktebula NeoGAF har plukket fra hverandre juli-nummeret av Nintendo Power, og her har det blant annet dukket opp en håndfull nye detaljer om De Blob: The Underground (oppfølgeren til en av 2008s største underdogs til Wii, De Blob).
The Underground kommer nok en gang til å utspille seg i Prisma City, i kampen mot Comrade Black. Det sies at man denne gangen får bevege seg både innendørs og under bakken, til dels i todimensjonale nivåer. Tilstede er en samarbeidsmodus a la Super Mario Galaxy og en ny konkurransebasert flerspiller. Bladet nevner i samme vending at oppdragene vil være mer varierte, dette i form av flere oppdragspunkter i samme oppdrag.
DS-versjonen kommer ikke til å styres via touch-skjermen, og handlingen vil utspille seg mellom de to Wii-spillene. De Blob til DS vil utelukkende foregå i 2D, og et uspesifisert minispill vil være eksklusivt for DSi.
De Blob: The Underground skal slippes våren 2011.