Det er det japanske spillmagasinet Famitsu som står for avsløringen at det opprinnelige Xbox 360-eksklusive spillet Ninja Gaiden 2 nå tar veien til Playstation 3 med tileggsnavnet Sigma.
Ninja Gaiden Sigma 2 vil være en port av Ninja Gaiden 2, men du vil også få nytt innhold til å hakke opp. Du vil få mulighet til å spille som Ayane, som vil være en helt annen opplevelse enn å spille som Ryu Hayabusa. Magasinet viser fram et bilde av Ayane hvor hun holder to sverd, og samarbeider med Ryu i et slags kombinasjonsangrep. Kan vi da forvente oss co-op?
Nye fiender og våpen vi også være tilgjengelig, som en gigantisk Buddha og våpen som er større enn Ryu selv. Det er snakk om spillet vil ha noen online-muligheter, men uvisst om hva det vil si.
Ninja Gaiden Sigma 2 blir utviklet av Team Ninja, og Japan kan forvente å se spillet denne høsten, mens vi ikke har fått noen pekepinn på når vi kan forvente det.