E3 vil igjen preges av de tre konsollgigantene, og i år er det Nintendo som står for de første ryktene, som bl.a. omfatter Metroid Prime 2, det neste Wind Waker, Mario 128 og t.o.m. GameCube 2!
I takt med at USA er blitt et stadig viktigere marked for spillbransjen, har Sony og Nintendo begynt å fokusere enda mer på denne begivenheten. Det er nemlig her et spill kan få hele bransjens oppmerksomhed samtidig!
De første gledelige nyhetene er at oppfølgerne til både Metroid Prime og Zelda: The Wind Waker (visstnok!) skal være til stede på showet. Samtidig forventes det at Nintendo viser frem Mario Tennis og et Mario RPG, muligens i stil med Paper Mario.
På GBA fronten vil spesielt de amerikanske versjonene av Pokémon Fire Red og Pokémon Leaf Green gjøre seg bemerket.
Samtidig er det også muligheter for at fortsættelsen til Animal Crossing vil gjøre en opptreden, men dette er ennå usikkert.
Anderledes ser det ut for det etterlengtede Mario 128. Det er enorme forventninger til Miyamotos nye prosjekt, men ifølge de siste meldingene blir ikke Marios neste eventyr en del av Nintendos utvalg på årets E3. Dette puster igjen liv i ryktet om at Mario 128 hopper over en generasjon og slippes på Nintendos neste konsoll i stedet.
Hva angår denne, så har Nintendo allerede sagt, at de ikke vil vise frem deres neste konsoll på E3 i år, og fokusen istedet legges på den nye Nintendo DS. Siden det forventes at både Sony og Microsoft snart offentliggjør deres planer for neste generasjon hardware, kan det allikevel hende Nintendo vil avsløre deres nye konsoll senere i år.