Gamereactor Norge. Se de nyeste spilltrailerne, pluss ferske intervjuer fra de største spillmessene i verden. Gamereactor bruker cookies slik at du kan browse nettsiden vår best mulig. Hvis du fortsetter antar vi at du er fornøyd med vår cookies policy.
Heldigvis for både fans, Nintendo og denne anmelderen er The Legend of Zelda: The Wind Waker alt det den massive bølgen av superlativer legger opp til.
Vi har allerede sett suksess med remaken av The Legend of Zelda: Link's Awakening, og Nintendo har tidligere sluppet remastere av Zelda-spill på blant annet 3DS og Wii U....
Det ser ut til at Nintendo ikke bare vil avsløre den nye håndholdte DS maskinen ved årets pre-E3 show, men tilsynelatende også The Legend of Zelda: The Wind Waker 2 og Metroid 2.
Selv om Zelda-stormen knapt nok har lagt seg, med utgivelse av både The Wind Waker og en bonus disc i 2003, ser Nintendo ut til å være klare med en oppfølger til det kritikerroste spillet i år.
Det ser ut til at The Legend of Zelda: The Wind Waker er akkurat det Nintendo trengte nå. Ninty har nettopp sendt oss en pressemelding som forteller litt om salget i USA, og det ser lovende ut.
Nintendo har for tiden gode dager i USA. The Legend of Zelda: The Wind Waker fortsetter å kapre ivrige sjeler, og giganten kunne i går annonsere at forhåndsbestillingene på spillet nå ligger på rundt 560.000 eksemplarer.
Ifølge Nintendo i Amerika, er The Legend of Zelda: The Wind Waker en hit allerede før det slippes. Ivrige amerikanske eventyrfans har nemlig forhåndsbestilt mer enn 250.000 eksemplarer, hvilket tyder på at Nintendo kan brife med enda en hit.
Det ser ut til at amerikanske Zelda fans kan nyte ekstra disken som kom sammen med The Legend of Zelda: The Wind Waker i Japan, før det nye spillet slippes. Ifølge GameStop er den nemlig i salg fra og med 16. februar.
Den ettertraktede bonusdiscen som er en del av både den japanske og den kommende amerikanske utgaven av The Legend of Zelda: The Wind Waker er nå også offisielt på vei til Europa.